Lyžařský výcvikový kurz 2024

31. 01. 2024     sekce: Akce školy     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Ve dnech 22. - 26. ledna 2024 se naši žáci sedmých tříd, doplnění o nadšené lyžaře z vyšších ročníků, vydali na dobrodružný lyžařský výcvikový kurz do Horského areálu Kraličák. Na kurz vyjelo  celkem 41 žáků a šestičlenný pedagogický dozor, který byl žákům k dispozici nejen při ubytování v Horském hotelu Sněženka, ale i na svahu. Kraličák nás okouzlil nejen svou nádhernou zasněženou přírodou, ale i svými nedávnými změnami v areálu, které umožňují ještě příjemnější lyžování. Po dobu kurzu se lyžaři průběžně proškolovali v historii lyžování a zopakovali si bezpečnost na horách. Během společných večerů si jednotlivé třídy přichystaly program nejrůznějších společných aktivit, do kterých se mnohdy zapojovali i samotní učitelé. Přestože nás ve středu opět zastihlo méně příjemné počasí, naše skupina neztrácela dobrou náladu. Využili jsme tento čas na hotelu k relaxaci v bazénu a také na bowlingových drahách, ke hraní stolních her či ke sledování večerního kina. Závěr tohoto kurzu vyvrcholil slavnostním pasováním lyžařů a snowboardistů, předáním lyžařských vysvědčení a koncertem veselých častušek žáků i učitelů.

Tento úžasný týden byl plný nových zážitků, smíchu a nečekaných výzev, které zanechaly v našich srdcích trvalý otisk. Lyžařský výcvikový kurz je nejen nahlédnutí do světa lyžování, ale i příležitostí k posilování přátelství, sebeobjevování a vytváření společných vzpomínek.

Děkujeme všem instruktorům a samozřejmě našim statečným lyžařům za tento nezapomenutelný týden.

Zde přikládáme pár fotek z LVK: